kamuflaj

Hayatta büyük konuşmamak lazım, cidden. Küçüklüğümden beri en nefret ettiğim ton asker yeşili, en nefret ettiğim desen kamuflajdı. Gördüğünüz üzere geçen seneler içinde gözüm alışa alışa bırakın post girmeyi konu hakkında kendim bile giyer hale geldim. Kadın modasını göz ardı ederek erkeklere biraz fikir sunmak tüm derdim.

Öncelikle kamuflajın çıkışına değinmek istiyorum. Kamuflaj Fransızca’da ‘camoufler ‘kelimesinden gelir, yani gizlenmek/saklanmaktan. Kullanımı ise I. Dünya Savaşı döneminde Fransız ordusunda ortaya çıkıyor. Temeli, Rönesans dönemindeki gözü yanıltma tekniğine ve Kübist tablolara dayanmaktadır. Ordular arasında yayılma sürecinde amaç çok açık; arazilerde kendini yok gibi gösterme. Bu dönemde ordularla sanatçılar ve tasarımcılar iç içe çalışıp bu tekniği yaymayı başardılar. II. Dünya Savaşı’nda kullanım alanı çok daha fazla idi. Bu desenin günlük hayata girmesi ise bambaşka tarihlerde oldu. 1960’larda savaş karşıtları kamuflajı sokaklara taşıdılar, daha sonra Jean-Charles de Castelbajac, Andy Warhol, Stephen Sprouse gibi kült isimler tarafından kullanıldı. Kamuflaj artık günlük hayata girmişti ve daha sonraki senelerden günümüze kadar birçok yüksek moda ve sokak modası markaları tarafından bir vazgeçilmez hale geldi.

Yukarıda sunduğum görsel sonbahar sezonunun en iyi sayılabilecek kamuflaj ürünlerinden birer toplama. Aşağıda ise birleştirebileceğiniz aksesuarları, giyim parçalarını ve sokak modası fotoğraflarını bulabilirsiniz. Kamuflajın kendisi yeterince dikkat çekici olduğu için tek renk parçalarla birleştirirseniz sakinle hareketlileri karıştırınca dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz. Jay-Z, Pharrel ya da Kanye West olmadığınız sürece çılgınca kombinasyonlardan uzak durmak en iyisi olur aklınızda bulunsun.

kamujlak kazak

 

 

kamujlaj aksesuar

 

 

Sokak Stilleri: ilham için ideal!

fashion-week-street-style-men-camo-coat-highsnobiety abc camo_4_vss Featured_Image_Square_0807 GARCONMENSSTYLEFASHIONBLOGMULTICOLORVALENTINOCAMOCONTRASTNYLONSUEDESTUDDEDSTUDTRAINERSSNEAKERSROLLEDUPCUFFEDNAVYPANTSSPORTYATHLETIC Justin-Bridges-Tuckedstyle-Menswear-Blogger-Dapper-Lou1 Street-Gents-Dane-Tewari-in-Camo3 Steve-Jantz-Melodie-Jeng-1 Camouflage_On_Men-5-784308-e1354468492539-56519_450x480